Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Ceny gazu,a polityka międzynarodowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 marzec 2021 - 20:00

A ja może włożę kij w mrowisko. Odejdziemy od waszego gazu, rakiet, rzucania bomb i skupimy się na głupich szczepionkach. Każde z tych państw sporo procent ze sprzedaży złóż przekazuje na stworzenie "super szczepionki". Opierając się na badanych klinicznych jednej z największych firm światowych, które porównują wszystkie osiągniecia znanych firm farmaceutycznych wskazują że uwarunkowania polityczne wskazują na partnerów , a nie liderów w tym temacie. Szczepionki zachodnie są mniej intuicyjne oraz mniej zaawansowane technologicznej niż szczepionki wschodnie, poza tym dają większe powikłania niż konkurencja. Reszta do własnych przemyśleń.

Edysiu Kochana....jak te Twoje zwinne paluszki coś napiszą ,to czytając treść zawsze mam ciarki na pleckach i mam ochotę Cię przytulić :serce



#22 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6505
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 marzec 2021 - 20:02

mam ochotę Cię przytulić

 

Zapomnij łajzo!!! 



#23 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 970
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2021 - 20:12

Al...piszesz o Japonii i Amerykańskiej okupacji jak o szczęściu i też tak chcesz aby było w Polsce. No cóż , musisz być świadom że Amerykanie zrzucili tam bomby atomowe na zaludnione miasta , a mogli je zdetonować np. u wybrzeży Japonii i efekt byłby ten sam . Amerykańska okupacja kosztowała Japonię blisko połowę majątku narodowego a przemysł przetrwał w 1/10 pierwotnej ilości. Faktycznie Japończycy nie jedli psów , jak napisałeś ale za to ówczesny premier ogłosił aby żywili się szczurami i karaluchami by przetrwać .Sukces gospodarczy zawdzięczają wyłącznie sobie , mądrym rządom , zbiegowi okoliczności ( wojna Koreańska ) i położeniu geograficznemu . Moje zdanie jest takie...sięgnij troszkę do materiałów żródłowych , na tydzień odpuść sobie TVP i pooglądaj może TVN ..tak dla równowagi . Poza tym to powinna być Twoja ulubiona stacja telewizyjna , albowiem jest częścią Discovery a to przecież Amerykańska firma  :papa

Nie oglądam telewizji. Natomiast widzę, że tobie pasek informacyjny TVN24 wypalił się mocno na oczach :-)

 

P.S. W zasadzie codziennie współpracuję z amerykańskimi firmami i bynajmniej nie są to moje ulubione firmy.

Z rosyjskimi nie współpracuję bo nie handluję bronią, ropą, gazem lub wódą. Tutaj portfolio produktów rosyjskich, mogących zaistnieć na świecie, w zasadzie się kończy.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 08 marzec 2021 - 20:20

  • indianer lubi to

#24 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 marzec 2021 - 21:10

Zapomnij łajzo!!! 

Edysiu Kochana....może być tak na ostro...Każda forma kontaktu z Tobą, Pięknoto Moja ,jest jak senne marzenie nastoletniego chłopca . i   te zwinne rączki , tyle lat ćwiczone na tym nieustannym dzierganiu   :Edysian są zapowiedzią podróży do krainy szczęścia..... :szacun


Tutaj portfolio produktów rosyjskich, mogących zaistnieć na świecie, w zasadzie się kończy.
 

 

No coś Ty.....a ja czasami kupuję kawior , teraz zapoznaję się razem z córką z całą gamą rosyjskich kosmetyków Natura Siberica które mają bardzo dobrą opinię ze względu na ich naturalne składniki . O ile pamiętam kupiłem też córce rosyjską maskotkę Kiwaczka ? Postać z bajki z moich czasów . Szczerze to nie zwracałem uwagi na pochodzenie niektórych przedmiotów które posiadam i.......mam  piękny komplet akcesoriów kuchennych ....patrzam a tu made in Russia :spoko: No coś tam oprócz wódy i broni robią.... :kciuki



#25 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1303
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2021 - 21:15

PAX



#26 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 marzec 2021 - 21:28

PAX

Chodzi Ci o system szaf PAX z Ikei ???? Nie wiedziałem że to Rosyjskie..........



#27 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2021 - 21:54

Zamykam temat.Na kilka dni,tak dla ochłonięcia.
Irek.Twoja ostatnia wypowiedź do Edzi,nosi znamiona molestowania seksualnego.

#28 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2021 - 23:10

Uwaga. Do wszystkich, którzy będą chcieli kontynuować swoje wypowiedzi w tym temacie, proszę o zachowanie przyzwoitego poziomu.



#29 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 marzec 2021 - 12:56

Temat otwarty.Tylko grzecznie proszę :cwaniak

Nie możemy się ograniczać do dostawcy z jednego kraju.Im więcej źródeł tym dla nas bezpiczniej.
Nie tylko Rosja nas dupcyła Zachód też miał nas w czterech literach.Pamiętajmy o historii i pilnujmy się przy zawieraniu kolejnych umów.
Dobrze,że budujemy gazport.Szkoda,że temat gazu łupkowego upadł.

#30 .JoKer.

.JoKer.

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 482
  • Dołączył:  18 mar 2018
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M LPG
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2021 - 02:35

Jeszcze nikt nigdy w historii nie wyszedł dobrze na dobrych stosunkach z Rosją. To akurat można zweryfikować całkiem obiektywnie.

Jeżeli się mylę to proszę o wskazanie takiego Państwa. Pospolitego, bandziora. jakim niewątpliwie jest putinowska Rosja odstraszy jedynie zwykła siła. Oczywiście nie mam wątpliwości, kto jest silniejszy ale chodzi o to aby bandzior przekalkulował czy atak się opłaca. To tak w temacie "wymachiwania szableką". Wolę płacić prywatnie więcej za gaz jeżeli będzie on z innego kraju niż Rosja ponieważ nie ma sensu abym pośrednio finansował rakiety Iskander, które mogą rozwalić mi dom.

 

Gazoport jest ciągle rozbudowywany i wcześniej czy poźniej od Gazpromu albo będziemy kupować w dobrych cenach albo wcale. To dużo lepsza sytuacja od poprzedniej kiedy mogliśmy/możemy kupować gaz jedynie bardzo drogo.

Głównym akcjonariuszem PGNiG jest Skarb Państwa (77%) i rząd może swobodnie kształtować ceny gazu, niezależnie do tego co znowu wymyśli, jak zwykle "inteligentna inaczej", Komisja Europejska.

Konkludując. Nic się nie zmieni bo obecnie i w przyszłości to rząd kształtuje ceny. Obecnie robi to bezpośrednio a poźniej może to robić pośrednio. 

Kłania się brak wiedzy ekonomicznej przesłonięty antyrosyjskim zacietrzewieniem. Z takim podejściem można też przestać tankować benzynę, która powstaje z ropy naftowej, której to aż 70% na naszym rynku pochodzi z Rosji.

Jednak jeśli skupić się na LPG, to ok. 1/4 pochodzi z własnej produkcji Orlenu i Lotosu w wyniku przerobu ropy naftowej a reszta jest kupowana z zagranicy (między innymi z Rosji ok. 75%). Średnia cena zakontraktowanego LPG z Rosji wynosi ok. 1,65 zł za 1 kg i jest zależna od kursu walut. Dla tych, którzy nie wiedzą małe wyjaśnienie 1 litr LPG to mniej więcej 0,5kg. Jak łatwo przeliczyć 1 litr LPG jest kupowany za nieco ponad 0,80 groszy. Cała reszta ceny to marża + 60% opłat, które pochłania państwo. Jeśli spojrzymy na skok cen LPG na stacjach benzynowych nie sposób nie zauważyć, że niewiele ma to wspólnego z ceną bazową importu LPG.

Ile Don Orleone życzy sobie za paliwo LPG wyprodukowane w własnych rafineriach? Nie wiadomo. Ale właśnie ta regulacja ma wpływ na ceny hurtowe LPG w naszym kraju. Jeśli szukać tego ,kto nas z tyłu puka w cztery litery wcale nie trzeba wychylać się poza granice.



#31 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2021 - 08:47

JoKer, jak byś przeprowadził analizę kosztów 1/2 l wódki to wynik byłby podobny. To okropne Państwo , a ten rząd ...

Poprzedniemu należy się wdzięczność, że p.Pawlak nie podpisał kontraktu na import alkoholu wraz z gazem



#32 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2021 - 09:13

Jeżeli zaczniecie gadkę,który rząd jest/był lepszy to zamknę temat.

#33 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 marzec 2021 - 11:07

Zamykaj kade..., a jak się spotkamy na jakimś spocie, to wyślemy Cię na wycieczkę do San Escobar...  :patyk  :piwo



#34 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 580
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2021 - 11:19

I jak tu porozmawiać jak zaraz ucinają i zamykają ?

#35 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2021 - 11:20

Zamykaj kade..., a jak się spotkamy na jakimś spocie, to wyślemy Cię na wycieczkę do San Escobar... :patyk :piwo

Dzwonię po kruliki...

#36 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2021 - 12:51

kade, to bezdyskusyjne który lepszy.   Zamykaj - absolutnie :piwo



#37 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7791
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 17 marzec 2021 - 13:28

Piszcie jak najwięcej, wymieniajcie poglądy, ale z racji doświadczenia wiem, że jak jeden zacznie politykować to:

- po pierwsze będzie gównoburza

- po drugie moja skrzynka będzie znów pełna 



#38 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2021 - 13:43

kade, to bezdyskusyjne który lepszy. Zamykaj - absolutnie :piwo

Mój oczywiście.
Mój,Dorki i Andrzeja :cwaniak

Edit:
pomyliłeś kolejność
Dorka :haha

Edit:
Masz rację.Wybacz.
Andrzeja,mój i Dorki :cwaniak ;)

#39 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 970
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2021 - 13:49

Kłania się brak wiedzy ekonomicznej przesłonięty antyrosyjskim zacietrzewieniem. 

Ten brak "wiedzy ekonomicznej" jakoś pozwala mi funkcjonować w środowisku biznesowym od 30 lat i to z pewnymi sukcesami :-)

 

Co do Rosji to słowo "zacietrzewienie" nie jest najwłaściwszym słowem. Znacznie lepszym jest słowo "obrzydzenie". Podobne uczucia ma obecnie prawie każdy Gruzin i znaczna część Ukraińców. Jeżeli dodać do tego Holendrów i Australijczyków, którym ten cudowny dawca LPG zamordował ostatnio sporo obywateli (zestrzelenie samolotu), to nie jestem w tym zbytnio osamotniony.

 

Co do "pukania" to proponuję poszukać takiego państwa, które w podobny sposób "nie puka" swoich obywateli jak opisywałeś. Obawiam się, że czeka Ciebie długa wycieczka na Marsa. :-)

 

Dodatkowo, wolę być tak "pukany" niż zwyczajnie okradany przez mafie VAT-owski tak to bywało za rządów pełnych POświęceń pewnych "elit" europejskich, których obecnie głównym celem jest zrobienie "z chłopca dziewczynki a z dziewczynki chłopca". :-)


Użytkownik Al Capone edytował ten post 17 marzec 2021 - 14:07

  • indianer lubi to

#40 .JoKer.

.JoKer.

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 482
  • Dołączył:  18 mar 2018
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M LPG
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2021 - 19:14

Mam nieco inne poglądy polityczne niż Ty. W przeciwieństwie do Ciebie nie interesuje mnie kto rządzi ale to jak rządzi. Nie lubię być bezczelnie okradany i widzieć jak te pieniądze idą na bezsensowne rozdawnictwo.
Co do Twojego zacietrzewienia, czy raczej wąskich horyzontów, radziłbym wstrzemięźliwość w swoich poglądach dotyczących tolerancji seksualnej na tym forum. Jest równie delikatny jak kwestie wiary i wyznań. Można nie akceptować ale należy tolerować. I istnieje różnica pomiędzy tolerancją a akceptacją (polecam słownik).
I myślę, że tyle w temacie.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych