Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Światła do jazdy dziennej LED


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#21 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2012 - 23:19

Dannek,
Pewnie czytałeś już moje posty w tym temacie jak i w temacie który link na pierwszej stronie zamieściłem.
Mam zrobione światła dzienne ze świateł drogowych i po odpowiednim zmniejszeniu natężenia światła za pomocą programowanego sterownika, mam pewność, że nikogo nie oślepiam.
medyk,
Właśnie dlatego mam w ten sposób zmodyfikowane światła dzienne.
Żarówki świateł mijania mam włączone tylko w nocy i podczas ograniczonej widoczności a nie jak przedtem zawsze podczas jazdy. :kawka

#22 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2012 - 12:07

adames, fajny pomysł :)

#23 Dannek

Dannek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 19
  • Dołączył:  17 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0L
  • Imię:Daniel

Napisano 02 marzec 2012 - 23:24

dokładnie tak [b]Adames[/b problem jednak leży po stronie sterownika czyli jak osłabić natężenie aby osłabić światła drogowe do odpowiedniego poziomu (tj chyba 20proc)
dlatego kombinowałem ze światłami mijania sterowanymi tym urządzenie z linku. (ich nie trzebaby osłabiać)
Z tego co widzę raczej marne szanse na powodzenie takiego urządzenia a kogiel jak piszecie nie sprzedaje już modułów swojej produkcji.
zastanawia mnie jeszcze jedno czy jeżeli w jakiś sposób udałoby mi się obniżyć natężenie tak jak ma to miejsce u Ciebie to nie bedzie mi czasem świecić kontrolka od długich na desce??? wydaje mi sie że powinna bo to jeden obwód tylko prąd z drugiej strony podany?!?

#24 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 marzec 2012 - 07:20

Dannek,Mam zamontowany sterownik od "kogiel". Masz rację kontrolka długich świeci przy obniżeniu do 30%,przy 20% czasami mruga.

#25 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4972
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2012 - 16:57

Dorzucę do tematu, że jak ktoś ma te światła zrobione nazwijmy profesjonalnie, to jest ok. Ale, jak są zamontowane jakieś niby światła do jazdy dziennej, o bliżej nie określonym ich natężeniu, to na widok takiej samoróbki robi mi się słabo. A gdy widzę gościa, czy to rano, czy wieczorem, jadącego na światłach mijania + p. mgielne + do jazdy dziennej to niewiem, czy się śmiać, czy płakać. Żenada. Osobiście nie preferuję świateł, tych do jazdy dziennej. Interesuje mnie natomiast coś takiego: http://ptcruiserclub...opic.php?t=3892

#26 Dannek

Dannek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 19
  • Dołączył:  17 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0L
  • Imię:Daniel

Napisano 03 marzec 2012 - 17:15

racja. ja jak widze pajaca na przeciwmgielnych podczas gdy mgły na drodze brak to zawsze się długimi odwdzięczam. bo wk :cenzura mnie to niesamowicie.
Co do tych światełek z linku to fajne ale przeróbka na xenon to mi zabraniem dowodu pachnie. Wydaje m się te lampy je bardzo dadzą sobie rade z xenonem.

W domu jeszcze espero stoi wiec jak dorwę chwile to bede eksperymentował na nim. spróbuje wg mojej pierwszej myśli tj, tak aby świeciły same światła mijania z przodu. Tam ewentualna porażka mniej zaboli :]

#27 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 marzec 2012 - 18:35

Przy okazji, ja również jak widzę kogos na światłach przeciwmgilenych, przednich, cykam kilka razy długimi, potem przeciwmgielnymi i jak zero reakcji walę długimi. Mam ochotę wtedy nawet założyć reflektor z samolotu... :lol Jak bym mu przywalił takim 600W to chyba wtedy by zrozumiał. Nie wiem po co, jaki jest cel włączania ich przy lekkiej mgle, podczas deszczu na prostej jezdni,w mieście... O co chodzi?
W kwestii świateł do jazdy dziennej to szkoda mi PiTola szpecić dokładając obce źródła światła. Pomysł z wykorzystaniem już istniejących wydaje mi się OK... Oczywiście każdy robi tak jak mu się podoba...

#28 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2012 - 19:17

hmm
Tak szczerze to mi nie przeszkadza jak ktoś jadący z przeciwka ma włączone światła przeciwmgłowe. Bardziej dziwią mnie głosy oburzenia kierowców ciężarówek komentujące takich kierowców przez CB. Ich tym bardziej nie powinny takie światła oślepiać.
Światła te są przecież ustawione nisko i nie świecą na taka wysokość, aby oślepiały jadącego z przeciwka. Przynajmniej do tej pory, a przecież jeżdżę już kilka ładnych lat, nie miałem powodów aby kląć z tego powodu, że ktoś jedzie na przeciwmgłowych.
Bardziej mnie wkurza , jak ktoś ma włączone tylne przeciwmgłowe lub jak ma z przodu źle włożoną żarówkę mijania i jedzie oświetlając niebo.
Wracając do świateł dziennych, to na najbliższym spocie będzie można sprawdzić, czy moje światła dzienne ( zrobione z drogowych) oślepiają czy nie. Chociaż można spotkać przecież na drodze auta z takimi światłami.

#29 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4972
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2012 - 21:10

adames, mnie te komentarze kierowców ciężarówek niestety nie dziwią. Kto się naprawdę uczył przepisów, to wie jak używać tych wszystkich świateł: mijania, drogowych, przeciwmgłowych, awaryjnych czy choćby postojowych, a także do jazdy w dzień. A tak na marginesie, to nazwy świateł mówią same za siebie i tak powinno się je interpretować. Problemem w tym wszystkim jest, że są nadużywane.

#30 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2012 - 22:35

hm... nie spotkałem się z sytuacja, aby mnie kierowca z właczonymi swiatłami przeciwmgłowymi oślepił hmm I moze dlatego mnie to nie irytuje :cwaniak

#31 Dannek

Dannek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 19
  • Dołączył:  17 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0L
  • Imię:Daniel

Napisano 05 marzec 2012 - 10:40

w ubiegłym tygodniu wysłałem zapytanie do kogiel czy będą dostępne te jego pudełeczka i otrzymałem odpowiedź że tak od czwartku będzie możliwość zakupu tego ustronstwa :dance

rozumie że do pt potrzebny jest ten z dodatkowym przewodem który ogranicza moc do 20proc??

#32 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 marzec 2012 - 12:12

Ja mam założony sterownik, w którym jest płynna regulacja mocy świateł i z tego co pamiętam to jak ustawiałem na minimum czyli na 20% to żarówki zbyt słabo świeciły. Mam ustawione tak około na 30%. Żaróweczka świateł długich na zegarach mi się nie świeci, ale jak ustawiałem na mocniejszą moc, to żaróweczka ta się świeciła.
Pamiętajcie, że tylko jeszcze jeden problem. :cwaniak
Światła drogowe w naszych autkach świeca razem ze światłami mijania. Jeśli założycie sam przekaźnik, to będą się żarzyć również i te światła. Konieczne jest założenie przekaźnika który rozgraniczy te światła. Chyba, że przekaźnik będzie już wyposażony w takie urządzenie. Andreeas7 próbował u dostawcy zrobić taką modyfikację sterownika, żeby nie trzeba było dokładać dodatkowego przekaźnika, ale wszystko skończyło się wielką klapą.
To tak żeby było weselej :lol
Tutaj są zdjęcia mojego autka na światłach dziennych:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#33 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 maj 2012 - 19:11

Podepnę się pod ten temat z pytaniem, czy ma ktoś pomysł, wiedzę jak poprowadzić bezboleśnie przewód z wnętrza PiTolca do komory silnika?

#34 Leszek

Leszek

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2990
  • Dołączył:  25 paź 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:crd 2,2 M
  • Imię:Dorota i Leszek

Napisano 06 maj 2012 - 19:18

Ja zrobiłem tak:
nad pedałami, na przegrodzie przechodzi linka w pancerzu w gumowej przelotce
wyjmij gumę, kabel przeciągnij tam, gdzie przechodzi pancerz
i już

#35 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 06 maj 2012 - 19:25

adames - rewelacyjnie rozwiązane dzienne w stylu amerykańskim, czyli nie szpecisz przodu auta jakimiś "lampkami choinkowymi" itp.! To samo planuję już od dawna w swoim (oferty tych modułów DRL w stylu północnoamerykańskim znajdziecie na alledrogo), ale chyba zdecyduje się na realizację na przeciwmgielnych, bo wymiana długich w PiTku to lekka zmora, ponadto jednak długie przydadzą mi się bardziej niż przeciwmgielne i też nie chcę latem niszczyć głównych reflektorów. Ponadto ja będę robił z przyciskiem całkowicie wyłączającym DRL, kiedy ich nie chcę używać, czyli opcja "po normalnemu", a więc bez żadnych lamp zapalonych.
Oryginalnie PiTki na rynek kanadyjski wyłączały DRL (postojowe przednie w kierunkach) po zaciągnięciu ręcznego - w manualu, a jak było w automatach, to nie mam pojęcia, może jak w Mopar-ach LX, czyli tylko na biegach do jazdy R-N-D i bez ręcznego?!

#36 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 maj 2012 - 20:30

ARON,
Dlaczego myślisz, że mam coś zmienione w światłach długich?
Jak je włączam, to one świecą z normalna mocą, podobnie jak chcę tylko "mrugnąć długimi".
Światła te świeca z mniejsza mocą, tylko wtedy, kiedy silnik pracuje i nie świecą się światła postojowe/mijania.
Jeśli tylko włączę postojowe lub mijania, te moje dzienne automatycznie gasną.
Nie dokonałem żadnej ingerencji w lampach. Jedyna ingerencja odbyła się przy przewodach pod kolumna kierownicy, wlutowując w odpowiednie przewody sterownik. :kawka

#37 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 06 maj 2012 - 20:34

Nic nie myślę odwrotnie - chyba mnie źle zrozumiałeś (z wymianą chodziło mi o żarówki), bo ja właśnie o takie coś chcę zrobić u siebie z jedyną różnica, że ja będę dodatkowo decydował kiedy mają się włączać (dodatkowy pstryczek), a nie moduł/sterownik za każdym razem no i dla odmiany nie na długich, tylko przeciwmgielnych to zrealizować... No, teraz chyba jaśniej określiłem się :cwaniak

#38 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 maj 2012 - 20:44

Jeśli to będziesz robił ze świateł przeciwmgielnych, to możesz mieć kłopoty. To nie są światła homologowane jako światła do jazdy dziennej.
Przepisy natomiast nic nie mówią na temat świateł takich jak mam ja.
Jedyny warunek, to muszą one gasnąć po włączeniu świateł pozycyjnych/mijania oraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce.
Tu akurat jest inaczej, bo one się włączają po uruchomieniu silnika.
Faktem jest , że nie chciałem szpecić autka żadnym dodatkowym oświetleniem, a wymieniać żarówek mijania w najmniej oczekiwanym momencie już mi się odechciało. Ostatnio wymieniałem je w wigilię 2010r :glupek

#39 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 06 maj 2012 - 21:01

He he, na pewno mniej niż teraz skoro i tak jeżdżę bez żadnych świateł w dzień przez cały rok w dobrych warunkach (nie pamiętam kiedy je wymieniałem ostatni raz)... Prawda jest taka, że przepisy mnie akurat mało obchodzą, bo i tak w PL mało kto bierze je do końca na serio (i tak niemal każdą modyfikację auta powinno się odnotować w dowodzie rejestracyjnym, że już o za mocnych dziennych LED-ach, czy włączonych na 100% łącznie z mijania w nocy przemilczę), a przeciwmgielne o obniżonej mocy ma fabrycznie np. Chevy Camaro albo Mitsubishi ASX (m.in w PL), więc jak diagnosta, czy gliniarz upierdliwy, to i na byle co znajdzie paragraf, w razie czego będę miał też wyłącznik i po kłopocie, jak za dawnych dobrych czasów, gdzie światła służyły do tego, do czego zostały naprawdę stworzone. :cwaniak

#40 Antoni33

Antoni33

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 516
  • Dołączył:  27 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 M Gas
  • Imię:Antoni
  • Skąd::Kraków/ Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maj 2012 - 13:01

[quote name="adames"]Ja mam założony sterownik, w którym jest płynna regulacja mocy świateł i z tego co pamiętam to jak ustawiałem na minimum czyli na 20% to żarówki zbyt słabo świeciły. Mam ustawione tak około na 30%. Żaróweczka świateł długich na zegarach mi się nie świeci, ale jak ustawiałem na mocniejszą moc, to żaróweczka ta się świeciła.
Pamiętajcie, że tylko jeszcze jeden problem. :cwaniak
Światła drogowe w naszych autkach świeca razem ze światłami mijania. Jeśli założycie sam przekaźnik, to będą się żarzyć również i te światła. Konieczne jest założenie przekaźnika który rozgraniczy te światła. Chyba, że przekaźnik będzie już wyposażony w takie urządzenie. Andreeas7 próbował u dostawcy zrobić taką modyfikację sterownika, żeby nie trzeba było dokładać dodatkowego przekaźnika, ale wszystko skończyło się wielką klapą.

Witam
Czy to co jest teraz na allegro
http://allegro.pl/sw... ... 33433.html
to jest to co pasuje do PT
gdzie jest sterowanie mocą
i gdzie i jak trzeba podłączyć dodatkowy przekaznik?
troche mie kusi kupić takie rozwiązanie
czy ono bedzie OK?





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych