Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Światła do jazdy dziennej LED


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#61 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 maj 2016 - 16:52

wlasnie polifty cosik maja na: kazdy ch.. na swoj stroj,...



#62 mittek

mittek

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 346
  • Dołączył:  09 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Mieczysław
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 15 maj 2016 - 20:10

No to faktycznie masz super. A mógłbyś pokazać procedurę programowania?

A wersję masz jaką?

 

U mnie jest limited USA i robiąc tak jak kiedyś opisałeś niestety, po otwarciu czy też zamknięciu z pilota działa tylko tzw. oświetlenie drogi do domu bez światełek pozycyjnych i to z pełną mocą, po uruchomieniu silnika gaśnie.

Czytałem też wcześniej że ktoś też to próbował i nici.

 

Ale jak kojarzę to Tobie coś programowali w aso i może to pomogło mimo że się wycofali i oddali kaskę.

Może trzeba coś uaktywnić skanerem serwisowym, ja mam vscan DS 904 pl ale takiej opcji nie znalazłem


wlasnie polifty cosik maja na: kazdy ch.. na swoj stroj,.

 

Chyba że tu jest przyczyna



#63 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 maj 2016 - 08:37

najprawdopodobniej takie sa /podobno bardzo je lubi klubowy mechanik andreeas7/  :miecio



#64 Bezimienny Gość.Krisscars_*

Bezimienny Gość.Krisscars_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 czerwiec 2016 - 21:57

Witam. Moze to i odgrzewanie kotleta z tymi swiatlami do jazdy dziennej. Chcialbym zalozyc u siebie dodatkowe swiatla led do jazdy dziennej. Sam sposob podpiecia to nie problem. Jedynie zastanawiam sie gdzie i jaki ksztalt. Lezalem dzis na kocu przed. Pitkiem i patrzylem na przod przez pol. Dnia. Decyzja podjeta. Swiatla będą okragle i wstawione obok halogenow we wnekach na powietrze.co myslicie o takim rozwiązaniu? Vhyba inny ksztalt i miejsce. Tylko oszpeciu mu dziób

#65 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 czerwiec 2016 - 22:09

Swego czasu tutaj na forum ktoś jednak odradzał montaż właśnie w tych wnękach wlotu powietrza, ponieważ te wloty mają właśnie służyć aby powietrze tam się dostawało i przyczyniało się np do efektywniejszego schładzania zacisków hamulcowych,o ile się nie mylę    hmm



#66 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 czerwiec 2016 - 05:44

do efektywniejszego schładzania zacisków hamulcowych,o ile się nie mylę

Bardziej chodzi o chłodzenie terczy hamulcowej, ale jak ktoś nie wybiera się na autostradę, a częściej powozi się po mieście to te otwory mają średnie zastosowanie - ale jeżeli przynajmniej raz chce poszaleć poza terenem zabudowanym i przyjdzie mu trochę ostrzej pojeździć to po kolejnym hamowaniu może się zdziwić, że pedał hamulca nie działa :lol 



#67 Bezimienny Gość.Krisscars_*

Bezimienny Gość.Krisscars_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:23

No moze i racja z tym chlodzeniem. Ale wokol lampy bedzie przewiew. Mysleze bedzie git. Poza tym to chyba jedyne sensowne miejsce aby nie oszpecic go zbyt bardzo. Lampy oczywiscie okragle

#68 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 13:52

@Krisscars, zadałeś pytanie "co myslicie o takim rozwiązaniu?" Więc Ci odpiszę, daj spokój z tymi ledami, oszpecisz tylko auto. Nie wiadomo jak i jakie ledy do jazdy dziennej zamontujesz, to raz, a dwa, to co na tym zyskasz, i ile zaoszczędzisz?



#69 kuba_p

kuba_p

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 3309
  • Dołączył:  26 maj 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Sławek
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 14:10

@Krisscars co na tym zyskasz, i ile zaoszczędzisz?


Dobre pytanie :)

Po co montować te światła do PT?

#70 vanpeer

vanpeer

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 539
  • Dołączył:  14 kwi 2015
  • Rok Produkcji:2000,2003
  • Silnik:2,0M 2,0M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 16:41

Krzysztofie,

To ja swoje trzy grosze dorzucę.

Dla mnie nie jest istotny zysk w zużyciu paliwa itp przy zamontowaniu świateł, ale konieczność pamiętania żeby je włączyć. ( mandat to 50 zł, czyli 2 razy, to już cena przyzwoitych lampek mających homologację, albo przynajmniej mających wybitą homologację na kloszu ). A przy obecnych sterownikach światła te są zupełnie bezobsługowe.

Miałem dokładnie ten sam dylemat co Ty. Niestety poza chłodzeniem tarcz, co można by było w znacznym stopniu wyeliminować, montując lekko "odsadzone w otworze wlotowym powietrza", tak aby były przesunięte możliwe blisko halogena, jest jeszcze jeden problem. Są wtedy za nisko. Według mnie pozostają jeszcze dwie opcjie.

1. montaż dziennych świateł skośnych umieszczonych skrajnie po brzegach między żeberkami osłony chłodnicy ( ale przyznam się, że nie mierzyłem, czy nie będą znowu za blisko siebie )

2. zastosowanie modułu włączającego osłabione światła drogowe ( ale to rozwiązanie nie ma homologacji w pitku ). Próbowałem, ale u mnie nie chcą działać.

Jest jeszcze jedna opcja, rozklejenie reflektorów i wklejenie do nich świateł dziennych - ale ze względu na nakład pracy nie został przeze mnie podjęty.

Na razie niestety jeżdżę na mijania, ale cały czas myślę nad jakimś sensownym rozwiązaniem nie trącącym wiochą.

Niestety nie mam żadnego rozsądnego pomysłu :-(



#71 kuba_p

kuba_p

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 3309
  • Dołączył:  26 maj 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Sławek
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 16:51

Niestety nie mam żadnego rozsądnego pomysłu :-(


Zapinam pasy, włączam światła.
Nie rozumiem o co chodzi...

#72 morf

morf

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1103
  • Dołączył:  22 sie 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 17:57

Zapinam pasy, włączam światła.
Nie rozumiem o co chodzi...

dokładnie, włączenie świateł powinno być tak samo naturalne jak zapięcie pasów czy rozruch silnika. procedura startowa i tyle.



#73 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 18:51

Ja jeździłem, jeżdżę, i będę jeździł na mijania, ledy jakoś mnie nie przekonują.



#74 vanpeer

vanpeer

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 539
  • Dołączył:  14 kwi 2015
  • Rok Produkcji:2000,2003
  • Silnik:2,0M 2,0M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 19:59

ok, macie oczywiście swoje racje i chwała Wam za to,

 

- można było kiedyś automobil zapalać korbą, a ktoś zastosował rozrusznik, chociaż opcja kręcenia korbą była nadzwyczaj naturalna dla każdego automobilisty, ( sam kilkukrotnie próbowałem, ale nie była to moja ulubiona czynność :-P  )

- ktoś zaczął stosować abs, chociaż zupełnie naturalne było hamowanie pulsacyjne,

- dla kogoś zupełnie oczywistym jest stosowanie mapy, chociaż np ja preferuję gps.

 

Można i tak, można i tak.

Ja w innym swoim samochodzie włączam zapłon i nie włączam świateł, bo włączają się same. Mi taka opcja odpowiada bardziej. Ale jak ktoś woli włączać, można i tak.

 

I nie ma tu co się wgłębiać w istotę tematu.

Według mnie lenistwo jest motorem postępu, chociaż zakładam, że inni mogą mieć zupełnie odmienne zdanie :)

 

Tematem postu było gdzie a nie po co instalować światła dzienne, aby nie zepsuć wysublimowanej stylistyki auta.


Użytkownik vanpeer edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 20:02


#75 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 20:23

Robert, ale po co psuć coś, co jest doskonałe. Myślę, że piszemy tu tylko o pt cruiserze, bo jeśli chodzi o inne auta, to nie mam nić przeciwko świateł led, sam korzystam z takowych w innym aucie, tylko, że są one tam zamontowane fabrycznie, a co za tym idzie spełniają wszelkie przepisy by tam być.

A, tak na marginesie, korba przy pitku, to było by ciekawe.



#76 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 czerwiec 2016 - 22:38

A, tak na marginesie, korba przy pitku, to było by ciekawe

Andrzeju, przecież każdy z miłośników PT Cruisera, który stanie przy PiTku to przecież "korba przy PiTku" :lol 



#77 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 czerwiec 2016 - 23:11

Ja powiem tak, jako kierowca nie czuję polepszenia komfortu jazdy w związku z faktem, że te światła w czasie jazdy sobie świecą, ale mam komfort psychiczny, że nie muszę pamiętać o tym, żeby je włączyć. Oczywiście jestem lepiej widoczny, i to powinno też mnie cieszyć, ale większość z nas musi a nie chce używać świateł podczas jazdy i chyba to nie ulega wątpliwości. No i druga rzecz, jak już musimy te światła mieć to wypadałoby, żeby one jakoś wyglądały. Reasumując, jak coś nas wyręcza w czymś, czyli pomaga i dodatkowo ładnie wygląda to chyba pożądany stan, czy nie bardzo? Przecież nie bez powodu ktoś wymyślił te światła, które się same załączają...


  • Jeżol lubi to

#78 morf

morf

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1103
  • Dołączył:  22 sie 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 czerwiec 2016 - 06:08

vanpeer, idealne podsumowanie. nic dodać nic ująć  :tak



#79 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2016 - 16:22

' liseczek', dnia 06 Cze 2016 - 23:38, napisał:

Andrzeju, przecież każdy z miłośników PT Cruisera, który stanie przy PiTku to przecież "korba przy PiTku" :lol

 

Tomku, śmieszne, ale prawdziwe. :piwo



#80 Bezimienny Gość.Krisscars_*

Bezimienny Gość.Krisscars_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 czerwiec 2016 - 17:05

M-TECH 902HP  takie ledy zakupiłem.Kosztowały 110zl  czarna ramka wokół nich zostanie sciągnięta i ledy wylądują w otworach przy halogenach. bedzie i miejsce na powietrze choc  zupełnie nie przekonuje mnie to chłodzenie tarcz........  Jeśli popatrzymy na sportowe auta, które są tworzone do rajdów  to nie zawsze znajdziemy w nich specjalistyczne wloty powietrza do chlodzenia hamulców.

w aucie są zamontowane tarcze wentylowane, Są "amelinowe" felgi  wiec co tu jeszcze szukac. Na stwierdzenie  ze trzeba pamietac o właczaniu swiateł. od 2010 roku nie mialem auta  bez swiateł do jazdy dziennej. plastikowe klosze lamp dostaja w d....pe  wlaśnie od palących sie nonstop swiateł. zakładając zarowki typu night breaker  czy vision plus  - temperatura w lapmie jest jeszcze wyższa. Jeśli jest mozliwosc  przedłuzenia zywotności naszych lamp to dlaczego tego nie zrobic.???  niedługo zamontuję ledy, wstawię zdjęcie ( na razie tylko przymiarka była) i mysle ze nikt nie powie ze oszpeciłem pitka. dla mnie o wiele gorzej wygląda lampa sciemniona do 30 procent - jakby nie było masy Ale wiadomo jeden woli teściową drugi teściowej córke  :d







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych